Ugrás a tartalomhoz

Vita:Duna Televízió

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Dilles555 12 évvel ezelőtt

A lapot már valaki ellenőrizhetné is. Nem történt semmi változás a logó cseréjén kívül, ahol csak a szlogen lett feltüntetve.

– Aláíratlan hozzászólás, szerzője Dilles555 (vitalap | szerkesztései) 2012. február 29., 14:30‎ (CET)Válasz

HD minőség[szerkesztés]

A csatorna nevében szerepel a HD szócska, és szerintem büszkének kellene lennünk arra, hogy a két elmaradott országos kereskedelmi csatorna mellett van 4 HD miőségben sugárzó közszolgálati csatornánk. És a csatorna DUNA HD!

Közmédia átalakítása[szerkesztés]

A Közmédia 2015 során jelentős mértékben átalakul. A Wikipédia szócikkeinek követniük kell az átalakulásokat, ennek érdekében ajánlott a cikkek újraszerkesztése.

2015 során a Magyar Televízió, Duna Televízió, Magyar Rádió és Magyar Távirati Iroda mint cégek teljes mértékben megszűnnek. Jogutódja a Duna Médiaszolgáltató Zrt. lesz. Javaslom, hogy az egyes szócikkeket ennek megfelelően dolgozzuk át.

Magyar Televízió, Magyar Rádió, Magyar Távirati Iroda - mivel mint cég nem fog létezni, ezért egy jelentősebb átalakítás után a szócikket nem kellene frissíteni aktuális információkkal

Duna Televízió - Ez a cikk jelenleg is kettős funkciót tölt be. Egyrészt foglalkozik a cég történetével, másrészt pedig a Duna csatorna műsoraival. A Duna csatorna nem azonos a Duna Televízióval. Az M1-nek, az M2-nek és az M3-nak is van saját szócikke, ahogyan a Duna World-nek is.

Duna World - a szócikk tartalma rendben van szerintem

M1, M2, M3, M4 - a szócikkeket a csatornák aktuális műsoraihoz kapcsolódóan kellene átszerkeszteni

M2 gyerekcsatorna - mivel az M2 azonos lett a gyerekcsatornával, ezért tartalma tökéletesen jellemezné az M2 egészét, a csatorna korábbi múltját a Magyar Televízió szócikk tartalmazná

M2 Petőfi TV - tulajdonképpen csatornaként ez hasonlít leginkább a korábbi M2-re

Duna (2015-től) - mivel a csatorna történetében ez lesz a legnagyobb átalakulás, ezért a 2015 utáni történések külön szócikket érdemelnek, a korábbi információ a Duna Televízió szócikkben lennének megtalálhatóak

Sajnos nagyon bonyolult a jelenlegi rendszer is, de az új sem lesz kevésbé az, azonban a jelenleg a Wikipédia nem képes átlátható módon közölni azokat az információkat, amelyeket az átalakulások miatt egyre többen fognak keresni a csatornák nézői és a Wikipédia olvasói közül.

– Aláíratlan hozzászólás, szerzője ‎Dilles555 (vitalap | szerkesztései)